Patlayan Konular (Kasım 2022)

Nuri Erginer
2 min readNov 17, 2022

--

Bu konu başlığı altında yükseliş eğiliminde olan teknolojilere ve konulara değineceğim. Belki geriye doğru bakar bu konular gerçekten bir yerlere gelmiş mi analiz yaparız. Yorumlar kısmında bu teknolojilerin kullanım alanlarına ya da farklı patlayan konulara dikkat çekebilirsiniz.

1- Sproud Milk

Volume 880 Growth +1000%

Sproud, sevdiğiniz yiyecek ve içeceklerle harmanlanan süt ürünleri alternatifi. Kahvede, çayda, smoothielerde ve kahvaltılıklarda güzel olduğu söyleniyor. Tıpkı süt gibi. :) Bezelyeden güç alan ve sarı bezelye proteini kullanılarak İsveç’te geliştirilen bir ürün Firmanın sloganı: Tek bir görevimiz var: en lezzetli süt ürünü olmayan süt olmak

2-Sezzle

Volume 201K Growth +2800%

E-ticaret siteleri için “Şimdi al sonra öde” taksitli ödeme çözümü. Sezzle, merkezi Minneapolis, ABD’de bulunan, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da faaliyet gösteren halka açık bir finansal teknoloji şirketidir. Şirket, seçili online mağazalarda faizsiz taksit seçenekleri sunan alternatif bir ödeme platformu sunmaktadır.

3-OnlyFans

Volume 13.6M Growth +9200%

Aslında listelerde bir numara olan bu sosyal medya platformunundan bahsetmeyecektim ama inanılmaz büyüme göstermesi anılmayı hak ediyor. Patreon sitesinin ilk olarak ortaya koyduğu algoritmalara bağlı bir içerik tüketim yöntemine baş kaldırı olarak ortaya çıkan bu platformda içerik üreticileri milyonlarca dolar kazanıyor. İçeriklerin çok fazla kazanmasında müstehcen yayınlar olmasının payı yadsınamaz.

4-Preply

Volume 33.1K Growth +1900%

Preply, çeşitli dillerde eğitmenler bulmak için çevrimiçi bir pazar yeridir. Preply platformu, daha düzenli bir yol izlemelerine yardımcı olacak bir öğretmen isteyenler için “yapılandırılmış öğrenme” seçeneğini de içerir. Preply, sıralamalara ek olarak öğretmenleri bir makine öğrenimi modeline göre de sıralar. Şirket, platformlarında 100.000'den fazla öğrencisi olduğunu bildiriyor.

--

--